Stresujący dzień w pracy zdarza się każdemu. Unikając wybuchu, zażywamy Persen lub inny lek uspokajający i marzymy o tym, by szybko iść do domu i położyć się spać. Specjaliści radzą, by nagromadzony stres najpierw odreagować, a dopiero później wziąć ciepłą kąpiel i porządnie odpocząć.

Co robić ze stresem?

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz w życiu nie przeżyła stresującej sytuacji. Znamy ten stan, gdy serce bije szybciej, ciśnienie skacze, wydzielają się hormony stresu: adrenalina i kortyzol. Taki zastrzyk energii daje nam siły do walki z zagrożeniem, którym w pracy jest szef. Reakcja na ostry stres powoduje szybkie spalanie energii, więc pod koniec dnia będziemy bardzo zmęczeni. W takiej sytuacji wystarczy zażyć Persen czy inny lek uspokajający, by się wyciszyć. Taki stres mija szybko, więc nie jest bardzo groźny. Pamiętajmy, że ani bycie kłębkiem nerwów, ani trzymanie nerwów na wodzy nie są dla nas wcale takie dobre. Kiedy jest napięcie, wtedy musi być działanie i rozwiązanie. Pozostawanie w długotrwałym stresie szkodzi zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, więc koniecznie trzeba go odreagować.

Jak wrócić do równowagi? Persen i inne sposoby

Po ciężkim dniu w pracy nie sięgajmy po używki. Na krótką metę być może odczujemy ulgę, ale może się to skończyć większymi problemami. Zanim położymy się spać, rozładujmy napięcie. Kojącym nerwy rozwiązaniem jest rozmowa z bliską osobą, na przykład z przyjacielem czy małżonkiem. Umówmy się na kawę, poplotkujmy i pośmiejmy się. Nie bez powodu mówi się, że śmiech to zdrowie. Znajdźmy pretekst do uśmiechu. Jeśli zjadają nas nerwy, zażyjmy Persen i obejrzyjmy ulubioną komedię. Zwolennicy spokojnego relaksu mogą poczytać czy poćwiczyć. Rozciągnięte i rozluźnione ciało sprawi, że odczujemy ulgę. Osoby potrzebujące kontaktu z naturą, mogą iść na długi, relaksujący spacer, podczas którego dotlenią się i nabiorą dystansu. Absolutnie nie wolno udawać, że nic się nie stało. Każdy z nas ma swoje sposoby, ale zawsze trzeba się wygadać i wyżalić. Kiepski dzień trzeba po prostu z siebie wyrzucić i cieszyć się, że już minął. Po rozmowie i spacerze zróbmy sobie długą, aromatyczną kąpiel, po której połóżmy się do łóżka w dobrze wywietrzonej sypialni. Jeśli boimy się, że złe myśli wrócą, zażyjmy Persen, który zapewni nam dobry sen.

stres w pracy

Czy warto brać Persen i inne leki uspokajające?

Jeśli mamy trudny i stresujący czas, musimy sobie pomóc. Farmaceuci polecają Persen, który jest lekiem ziołowym, łagodnie uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Jego wyraźne działanie widoczne jest dopiero po kilkunastu dniach stosowania. Lek przyda się także podczas wyjątkowo nerwowego dnia, gdyż łagodzi objawy zdenerwowania.

Długi i stresujący dzień w pracy czasami się zdarza, więc musimy znaleźć swoje sposoby na radzenie sobie z nim. Jeśli jesteśmy zestresowani, zażyjmy Persen, a po powrocie z pracy zrelaksujmy się.