Wiosna nastraja nas do zmian. Chcemy lepiej się odżywiać, uprawiać sport i zmienić coś w swoim wyglądzie. Odświeżamy swój wizerunek, dostrajając się do rozkwitającej przyrody. Obcinamy włosy, kupujemy nowe ubrania, odwiedzamy gabinety kosmetyczne. Co jeszcze można zrobić, by szybko zmienić wygląd. A może kolorowe soczewki kontaktowe, które natychmiast odmienią nasze spojrzenie?

Jak wybrać kolorowe soczewki kontaktowe?

Zanim założymy soczewki, nawet zerówki, musimy iść do lekarza, który oceni, czy możemy je nosić. Pamiętajmy, że żadnych ingerencji w oku nie wolno dokonywać bez konsultacji z okulistą. Rozpoczynając poszukiwania kolorowych soczewek kontaktowych, musimy wiedzieć, że barwa naszych oczu ma znaczenie. Osoby o jasnym kolorze oczu (niebieskie lub zielone) powinny wybierać soczewki, które wzmacniają i pogłębiają ich naturalny kolor oczu. Jeśli mamy ciemne oczy, wybierzmy nieprzezroczyste soczewki, dzięki którym uzyskamy pełne, wyraziste spojrzenie. Kolorowe soczewki kontaktowe wybieramy w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Osoby, które chcę podkreślić naturalny kolor oczu, powinny wybrać soczewki przezroczyste i barwione. Efekt zaskoczenia uzyskamy, gdy użyjemy kolorowej soczewki, której barwa całkowicie pokryje naturalny kolor oczu.

Soczewki Kolorowe Colour

Soczewki Kolorowe ColourVUE Big Eyes

Kolorowe soczewki kontaktowe w imprezowym wydaniu

Głębokie spojrzenie robi duże wrażenie i potrafi przyciągnąć wzrok interesującej nas osoby. Wybierzmy kolorowe soczewki kontaktowe, której naturalnej barwie dodadzą intensywności. Możemy zaszaleć i zmienić kolor oczu. Osoby o ciemnym kolorze oczu mogą wybrać na przykład niebieskie soczewki, co z pewnością wywoła zachwyt pozostałych uczestników imprezy. Możemy wybrać barwę o jakiej marzymy, gdyż najpopularniejsi producenci kolorowych soczewek kontaktowych mają w ofercie szkła w wielu odcieniach. Szokującą, ale ciekawą propozycją są soczewki we wzorki, na przykład w cętki.

Na czym polega efekt oka lalki?

Wiele kobiet marzy o dużych, czarnych oczach, które robią wielkie wrażenie i dają wizualny efekt oczu lalki o niewinnym, dziewczęcym spojrzeniu, znany między innymi z japońskich kreskówek. Producenci stworzyli kolorowe soczewki kontaktowe, dzięki którym uzyskamy taki efekt. Noszą one nazwę circle lanses, czyli soczewki z zewnętrzną obwódką w ciemniejszym kolorze. Takie soczewki mają średnicę większą niż typowe produkty (może osiągnąć nawet 18 mm) i są mocno kryjące. Najładniej wyglądają w wersji ciemnej (szkła brązowe, czarne i granatowe). Zanim kupimy takie soczewki, odwiedźmy okulistę, który pokaże jak poprawnie zakładać i zdejmować soczewki. Zakładanie tego typu soczewek wymaga sporej wprawy, więc nie powinny się na nie decydować osoby, które nie mają doświadczenia. Nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z koloru oczu, którym obdarzyła nas natura. Na szczęście, i temu problemowi możemy zaradzić. Wystarczy kupić i założyć kolorowe soczewki kontaktowe, które pozwalają na zmianę koloru oczu.