Farbowanie włosów nie wydaje się być czymś trudnym, ale wiemy, że by było udane, trzeba to zrobić bardzo dokładanie. Tylko doświadczona fryzjerka wie, jaki kolor specyfiku wybrać, by osiągnąć zamierzony efekt. Obawiamy się również, że chemiczne preparaty niszczą włosy. Na szczęście, obecnie możemy kupić naturalne farby do włosów, które nadają kolor, ale nie zawierają szkodliwych substancji. Jak się je nakłada?

Czym jest zdrowa koloryzacja włosów? Czy warto wybrać naturalne farby do włosów?

Wiele kobiet sięga po koloryzację opartą na wyciągach roślinnych. Dostępne w sklepach naturalne farby do włosów są mieszanką henny, alg brunatnych, cynamonu, łupin orzecha włoskiego, a także liści indygo, kawy, buraka i kurkumy. Efekt farbowania takimi specyfikami zależy od struktury i grubości włosów, a także koloru wyjściowego. Czas koloryzacji trwa dłużej w przypadku włosów ciemnych. Musimy także pamiętać, że zazwyczaj spłukują się dużo szybciej niż te konwencjonalne.

Przyczyną różnic we wpływie na nasze włosy jest inne działanie farb chemicznych, co wynika z faktu, że te otwierają łuskę włosa, aby mógł wniknąć w nie sztuczny pigment. Długotrwałe farbowanie w ten sposób może na stałe zmienić kolor włosów i ich kondycję sprawiając, że ich łuski nie będą prawidłowo się domykać. Pigmenty z farb roślinnych wnikają tylko w zewnętrzną warstwę włosa, albo do wnętrza włosa i wiążąc się z keratyną, sprawiają, że są bardziej odżywione. Naturalne farby do włosów poradzą sobie także z włosami siwymi, pod warunkiem, że nie mamy ich zbyt dużo. Producenci farb roślinnych oferują szeroką gamę kolorystyczną, od ciepłych blondów poprzez ciepłe i chłodne brązy, odcienie rudawe i czerwonawe, aż po czerń. Musimy jednak pamiętać, że nie rozjaśniają włosów, więc jeśli szatynka chce mieć blond czuprynę, musi udać się do fryzjera i skorzystać ze środków chemicznych.

Czytaj również  Cierpisz na suchość oczu? Sprawdź jak sobie z tym radzić

Jak używać naturalnych farb do włosów?

Większość tego typu produktów ma postać proszku, który wystarczy rozrobić z wodą o odpowiedniej temperaturze, by uzyskać konsystencję gęstej pasty. Kiedy mieszanka ostygnie, nakładamy ją na włosy. Wybrać można również mieszankę w postaci pasty gotowej do użytku, ale trzeba sprawdzić ich skład. Czas działania farby wynosi od 15 minut do 2 godzin, gdyż barwnik musi dobrze osadzić się na włosach. Po farbowaniu przez 2 dni nie myjemy włosów szamponem. Ostateczny kolor włosy uzyskają bowiem 48 godzin od koloryzacji. W sklepach jest coraz więcej naturalnych produktów, ale trzeba z rozwagą wybrać ich rodzaj, by uzyskać wymarzony efekt. Jeśli mamy z tym problem, możemy udać się do fryzjera, który także stosuje naturalne farby do włosów. W takim przypadku koloryzacja będzie droższa, gdyż zapłacimy także za usługę, ale będziemy mieć pewność, że specjalista dobierze odpowiedni produkt, a ponadto otrzymamy fachową poradę, w jaki sposób dbać o włosy.

Piękne i zadbane włosy są ozdobą kobiety, więc warto zadbać, by właśnie tak wyglądały. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z ich koloru, a boimy się specyfików chemicznych, sięgnijmy po naturalne farby do włosów, które są dla nich bardzo łagodne.

Czytaj również  Jak zwalczyć pierwsze objawy grypy?

Jeśli interesuje Cię temat farbowania naturalnego, sprawdź: https://www.aptekagemini.pl/category/dermokosmetyki-do-ciala-preparaty-koloryzujace-do-wlosow-ziolowe-kremy-koloryzujace-do-wlosow