Medycyna estetyczna to dział medycyny, który pozwala pacjentom na poprawę stanu zdrowia oraz likwidację mankamentów urody , a także hamuje procesy starzenia się. Wszystkie zabiegi gwarantują poprawę samopoczucia, samooceny oraz zwiększają pewność siebie.

Botox – cudowny środek na odmłodzenie

Botox jest bardzo często wykorzystywany w medycynie estetycznej. Odpowiada on za odmładzanie skóry, podnoszenie tkanek oraz likwidację zmarszczek poprzecznych i pionowych czoła oraz kurzych łapek. Co więcej botoks najlepsze rezultaty przynosi w leczeniu nieutrwalonych zmarszczek mimicznych. W sytuacji występowania głębokich bruzd – konieczne jest uzupełnienie botoksu wypełniaczem. Co ciekawe środek ten stosuje się również w walce z nadmierną potliwością (pachy, dłonie, stopy). Alternatywą dla toksyny botulinowej jest Juvederm, który tworzony jest na bazie kwasu hialuronowego. Wykorzystuje się go do eliminowania zmarszczek wokół ust, zmarszczek wokół oczu, modelowania ust, kształtu nosa lub policzków. Co więcej bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu cieni pod oczami.

Pierwsze na co powinien zwrócić pacjent to wykształcenie oraz staż personelu w klinice. Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje lekarz medycyny estetycznej z użyciem licencjonowanych produktów.

Co zmiast botoxu?

Inna praktyką wykorzystywaną w medycynie estetycznej są zabiegi z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego PRP. Proces jest bardzo prosty, w pierwszej kolejności od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi, a następnie wykorzystuje się go do wygładzenia zmarszczek oraz ujędrnienia skóry. Chcąc pozbyć się zbędnych centymetrów na ciele lekarze coraz częściej proponują swoim pacjentom liposukcję ultradźwiękową N.I.L, która działa na wybraną część ciała i rozbija komórki tłuszczowe za pomocą ruchu kaniul. Drugim sposobem jest zastosowanie lipolizy laserowej, która opiera się na niszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą światła lasera.

Czytaj również  Wiosenna zmiana wyglądu – co możesz zrobić

Coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe zabiegi – laseroterpia oraz kosmetologia. Wygodnym sposobem na pozbycie się owłosienia z ciała jest epilacja laserowa. Panie coraz częściej również korzystają z fotoodmładzania twarzy, szyi lub dekoltu oraz laserowego zamykania naczynek.