Zmienna temperatura powietrza, zbyt cienkie ubranie i osłabiona odporność mogą stać się przyczyną ataku wirusów, a co za tym idzie – uciążliwej i męczącej grypy. Leczenie przebiega objawowo, co oznacza, ze musimy po prostu pozbyć się dolegliwości, które są wywoływane działaniem wirusa. Jak walczyć z grypą? Czy Fervex i inne leki są skuteczne?

Czym jest grypa? Jak walczyć z chorobą? Czy sięgnąć po Fervex?

Pierwsze objawy grypy to uczucie rozbicia, bóle mięśni, kości i stawów. Warto dobrze je poznać, by móc szybko podać Fervex. Oznaki grypy powodują, że szybko zaczynamy czuć się źle – najpierw mamy dreszcze, a potem wysoką gorączkę, nawet do 40˚C. Bolą nas mięśnie i głowa, czujemy ogólne osłabienie. Do tego dochodzą inne uciążliwe objawy, czyli ból gardła i suchy kaszel. Podczas grypy zazwyczaj nie ma kataru, który jest charakterystyczny dla przeziębienia. Najskuteczniejszym sposobem na grypę jest odpoczynek, a właściwie leżenie w łóżku. Samopoczucie jest tak złe, że nie mamy na nic siły. W takiej sytuacji weźmy krótką i gorącą kąpiel. Jeśli nie mamy siły wchodzić do wanny, wymoczony nogi w gorącej wodzie. Silne przekrwienie stóp działa rozgrzewająco na całe ciało i wspomaga leczenie. Po kąpieli, zanim sięgniemy po Fervex lub inny lek, wypijmy rozgrzewającą herbatę z lipy, suszonych malin lub imbiru i połóżmy się do łóżka. Podczas choroby jesteśmy osłabieni, więc nie zapominajmy o jedzeniu. Skutecznymi i naturalnymi antybiotykami są: czosnek, cebula, żurawina, oregano, bazylia oraz propolis. Włączenie ich do diety to dobry sposób na walkę z grypą, gdyż zmniejszą stan zapalny w organizmie, działają antybakteryjnie i dostarczają cennych składników mineralnych. Zaufajmy metodzie babć i wypijmy ciepłe mleko z miodem i czosnkiem.

Czytaj również  Cierpisz na suchość oczu? Sprawdź jak sobie z tym radzić

Pamiętajmy o tym, że najlepszym sposobem na walkę z infekcją jest wygrzanie się w ciepłym łóżku. Dzięki temu odpoczniemy, zregenerujemy siły i uwolnimy się od bólu.

Leki na grypę bez recepty. Fervex pomoże!

Czas trwania infekcji można skrócić do minimum i szybko pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych objawów. Jak to zrobić? Połączmy stosowanie skutecznego leku na przeziębienie z domowymi metodami walki. Wybierzmy lek, który działa kompleksowo i zacznijmy walkę z wirusem bardzo szybko, by nie dokonał spustoszeń w naszym organizmie. Szybko zażyjmy Fervex, który zawiera składniki pozwalające kompleksowo zwalczyć takie objawy infekcji, jak gorączka, ból gardła i głowy, a także uciążliwy ból mięśni. W leku znajdują się trzy składniki aktywne, czyli paracetamol, feniramina i witamina C. Preparat ma formę proszku, który rozpuszcza się w wodzie, więc wchłania się szybciej, niż tabletka.

Skuteczna walka z grypą jest możliwa. Wystarczy położyć się do łóżka, by odpocząć i nabrać sił. Nie zapomnijmy o skutecznym leku, na przykład Fervexie oraz gorącym mleku z miodem i czosnkiem.